Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Światowy Dzień Turystyki 2019

Światowy Dzień Turystyki 2019

Tegoroczne święto turystów zorganizowało zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Ogniwo wspólnie z miastem Żagań i Centrum Kultury w sobotę 28 września.

Piechury również wniosły w obchody swoją cegiełkę. Naszym udziałem było przeprowadzenie rajdu zielonym szlakiem wzdłuż Bobru od Trzebowa w kierunku podzamcza Pałacu Książęcego.

8 października 2019
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Turystyki 2019

Pożegnanie lata w Tomaszowie, 21.09.2019 r.

W tym roku lato dało nam w kość – upały, brak opadów, susza w lesie i w ogrodach. Nie zraziło to Piechurów do piechurzenia w kraju i za granicą. Podczas gdy jedni zdeptywali górskie ścieżki Kaukazu, reszta udała się na doroczne pożegnanie lata do Mirka C.

7 października 2019
Czytaj więcej o: Pożegnanie lata w Tomaszowie, 21.09.2019 r.

PIECHURY WŁĄCZAJĄ SIĘ WE WSPÓLPRACĘ MIAST

 

Dzień 25 sierpnia 2019 r. zapisze się w pamięci Piechurów na długo i pozostawi ciepła wspomnienia. Do wspólnego wyjazdu do Teltow zaprosiło nas stowarzyszenie Miasto Bez Granic.  W towarzystwie przedstawicieli innych organizacji pozarządowych – byli z nami m.in. Szroniacy, Morsy, Pancerniacy - wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas pod sam Berlin, bo tu leży to niewielkie miasteczko partnerskie Żagania.

7 października 2019
Czytaj więcej o: PIECHURY WŁĄCZAJĄ SIĘ WE WSPÓLPRACĘ MIAST

Śpiewy na bazie Pod Ponurą Małpą 2019’

Śpiewy na bazie Pod Ponurą Małpą 2019’

Typowo letnia aura przywitała Piechurów w Szklarskiej Porębie na 52 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej ( hi,hi,hi – może paru studentów było a reszta pamięta kartki na mięso do studenckiej stołówki).

Wielu z nas zawitało w góry już w czwartek a pozostali zjeżdżali w piątek i sobotę. Była spora ekipa, więc rozpierzchliśmy się po różnych lokalizacjach. Najtwardsze sztuki wybrały namioty i „żagańską górkę”.

7 października 2019
Czytaj więcej o: Śpiewy na bazie Pod Ponurą Małpą 2019’

JAK CO ROKU W ŁAGOWIE

JAK CO ROKU W ŁAGOWIE

 

To już kolejny raz Piechurzy przyglądają się cudeńkom, które zjeżdżają z całej Polski i z zagranicy na zlot motocykli. Tym razem święto ryczących jednośladów odbyło się 15 lipca. Był to XXIV Festiwal Rock Blues & Motocykle - Łagów 2019.

7 października 2019
Czytaj więcej o: JAK CO ROKU W ŁAGOWIE

PIECHURKI U WÓD W TRUSKAWCU

PIECHURKI U WÓD W TRUSKAWCU

Drzewiej do Truskawca zjeżdżali nasi słynni rodacy. Kondycję poprawiał tam sam Piłsudski a i artyści np. Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Zofia Nałkowska czy Julian Tuwim.

7 października 2019
Czytaj więcej o: PIECHURKI U WÓD W TRUSKAWCU

Relacje z XXV Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską

Relacje z XXV Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską

 

W sobotnie popołudnie 22 czerwca podzamcze Żagańskiego Pałacu Książęcego rozbrzmiewało turystyczno-żeglarskimi szlagierami. W konkursie wystąpili wykonawcy w różnym wieku,  tworząc zespoły międzypokoleniowe. Młoda skrzypaczka towarzyszyła dobrze nam znanemu śpiewakowi, który tym razem wykonał m.in. utwór autorski sławiący uroki współpracy z kajakarzami ze Szronu. Kolejna grupa to ojciec z córką wystrojoną uroczo na ludową nutę. Młodzieńcy z PTTK Pancerniacy wystąpili z debiutanckim programem słowno-muzycznym. Nie zabrakło również solistów, w tym stałych bywalców, jak Leszek i Jaś. Pojawili się również nowi interesujący wykonawcy a warto było stanąć w szranki konkursu, gdyż przewidziano cenne nagrody.

23 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Relacje z XXV Jubileuszowych Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską

XXV Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską już jutro na podzamczu Żagańskiego Pałacu Kultury.

XXV Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską już jutro na podzamczu Żagańskiego Pałacu Kultury.

 

Przeglądu konkursowy rozpocznie się od godziny 16.00. Około godziny 20.00 wystąpią gwiazdy wieczoru: grupa Zagrali i poszli – znana w środowisku turystycznym, częsty gość na giełdach w Szklarskiej Porębie, Bazunie i w wielu innych przeglądach piosenek. Wystąpią również wspaniali soliści: Paweł Orkisz oraz Grzegorz Tyszkiewicz.

Zachęcamy do odwiedzenia miejsca wydarzenia zarówno osoby młode, starsze, w tym w wieku powyżej 50 roku życia – pośpiewamy wspólnie dawne szlagiery. Mile widziane będą osoby niepełnosprawne, gdyż można będzie swobodnie dotrzeć na podzamcze – najłagodniejszy, bezpieczny dojazd dla osób poruszających się na wózkach jest od strony ulicy Szprotawskiej z okolic siedziby klubu Piechur ścieżkami parkowymi w kierunku podzamcza.

 Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę.

21 czerwca 2019
Czytaj więcej o: XXV Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską już jutro na podzamczu Żagańskiego Pałacu Kultury.

25 Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską

Przypominajka - Jubileuszowe 25 Spotkania z Piosenką Turystyczną i Żeglarską już w sobotę 22 czerwca na podzamczu Pałacu Książęcego w Żaganiu

11 czerwca 2019
Czytaj więcej o: 25 Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską

Majowy wypad do Spreewaldu, 18 maja 2019 r.

Majowy wypad do Spreewaldu, 18 maja 2019 r.

 

Piękna wiosenna pogoda zachęcała do eksplorowania niemieckiej strony pogranicza. Zaledwie 60 km od granicy można podziwiać rezerwat biosfery pod patronatem UNESCO.

Zaprzyjaźnieni Niemcy z Teltow, miasta partnerskiego Żagania, wsparli naszą wycieczkę od strony organizacyjnej. Czekali na nas w Lübbenau, urokliwym miasteczku Dolnych Łużyc.

21 maja 2019
Czytaj więcej o: Majowy wypad do Spreewaldu, 18 maja 2019 r.